X Spartakiada Sportowa

W”Akademii Krasnoludków” 08.06.2006r odbyła się X Jubileuszowa Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa dla dzieci z jaworskich przedszkoli PP-2, PP-4, PP-8, PN-Prymusek. Dzieci reprezentujące różne narodowości min; Polskę, Czechy, Austrię,Włochy, Hiszpanię, Grecję,Szwecję, Japonię, Kanadę przeszły paradą wokół boiska, odśpiewały hymn przedszkola .W rytm muzyki 5 dziewczynek rytmicznie kręciło hula-hop , koła olimpijskie kręciły się długo i sprawiły atmosferę iście olimpijską. Pani Dyrektor Krystyna Korybska i Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Pan Michał Lenkiewicz dokonali otwarcia jubileuszowej spartakiady, życząc dzieciom sukcesów sportowych podczas udziału w wybranych konkurencjach. Było w czym wybierać, konkurencji było 35 w sześciu torach. Można tu wymienić bieg przez płotki, pchnięcie kulą, rzut do celu, skoki w dal, skoki na piłkach kangurkach, skoki na skakance i wiele innych. Nie bylo dziecka , któreby nie stanęło na linii startu. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział i zmagania sportowe. Nasze dzieci uczymy się bawić, uprawiać sport, czynnie wypoczywać, stawiać czoło trudnościom, nie bać się zdrowej rywalizacji, cieszyć się wspólnie z osiągnięć własnych i drugiego człowieka. W ogrodzie przedszkolnym było słychać głośny doping „sport to zdrowie, sport to zdrowie , każde dziecko ci to powie” , „Ola gazu nie poddawaj się od razu..” Panie pracujące w przedszkolu również stanęły na linii startu do biegu z przeszkodami, dzieci dopingowały swoim Paniom, i nagradzały je oklaskami. Była to świetna zabawa, a zarazem dobry przykład dla dzieci, było wiele radości, a czas szybko mijał , nikt się nie nudził. W przerwie między konkurencjami podano pieczone kiłbaski, napoje i owoce. Ceremoni zamknięcia dokonała Pani Dyrektor Krystyna Korybska z prowadzącą nauczycielką Barbarą Leonowicz przytaczając słowa Maxa Schelera „Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy , kiedy kocha i coś daje. Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać.” Jesteśmy obie szczęśliwe , że możemy i chcemy organizować tę imprezę dla was kochane dzieci. Do zobaczenia za rok. Na pożegnanie, przedszkola otrzymały dyplomy i nagrody. Wiek przedszkolny to czas budowania fundamentów. Dziękuję wszystkim nauczycielkom, pracownikom administracyjno- obsługowym za to że tworzą mocne podstawy dla rozwoju dziecka.