Pożegnanie lata

Rok szkolny 2008/2009 „Pożegnanie Lata”
„Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień”. Pomimo chłodu impreza się odbyła w pomieszczeniach przedszkola. Było trochę ciasno, ale komentarze dzieci ” fajnie dzisiaj było” rekompensują niezadowolenie z aury.
Pożegnanie lata jest imprezą przedszkolną, która odbywa się co roku , przy ładnej pogodzie, w ogrodzie przedszkolnym. W tym roku było inaczej. 19.09.2008r o godzinie 11:00 wspólnie z dziećmi z jaworskich przedszkoli pożegnaliśmy lato. Gościliśmy dzieci 6 letnie z PP-4, PP-8 i PN” Prymusek”. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz lokalnych: Starosta Powiatu Jaworskiego Pan Stanisław Laskowski, Burmistrz Miasta Jawora Pan Artur Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Madej, Pani Danuta Sitek Dyrektor PP-4 , sponsorzy, rodzice, nauczyciele jaworskich przedszkoli. Imprezę prowadziła Pani Wanda Piechura wcielając się w rolę Marudy, która nie lubi lata i chciała przekonać dzieci, że lato nie mamy za co lubić. Dzieci wraz z Panią Agnieszką nie dały się przekonać i podały Marudzie swoje rady, jak polubić lato. Przy gorących rytmach zespołu młodzieżowego „Apokalipsa” z Gimnazjum Nr1 w Jaworze, dzieci wraz z przybyłymi gośćmi tańczyły, radośnie klaskały i podskakiwały. Był czas też na poczęstunek i obejrzenie wspaniałej wystawy ” Wspomnienia pachnące latem”. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy. „Lato cierpliwie na jesień się godzi. Jak dobrze, że lubi się powtarzać” Do zobaczenia.

Rok szkolny 2007/2008
Żegnaliśmy lato 21.09.2007r o godz. 11 w ogrodzie przedszkolnym.Swoją obecnością zaszczycili nas : Pan Starosta Powiatu Jaworskiego Stanisław Laskowski,Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Izabela Migalska, Przewodniczący Rady Miasta Pan Andrzej Madej, Pan Darek Kwaśny z telewizji Vektra oraz wielu rodziców. Jak od wielu lat, to czynimy , zaprosiłyśmy do wspólnej zabawy dzieci z jaworskich przedszkoli.Do wspomnień o lecie zapraszała w tym roku Agatka podróżniczka.Wczasie wędrówki spotkały się dwie pory roku Lato z Jesienią.Było wiele zagadek , zabaw integracyjnych, wierszy , piosenek i tańców przy muzyce zespołu Gambit Pana Bogdana Rysia. No i oczywiście poczęstunek owocowy i kiełbaski z grila.Impreza się udała , a ciepłe promienie słońca pozwoliły dzieciom się bawić w ogrodzie do samego obiadu.

Rok szkolny 2006/2007
Tradycyjnie 22.09.2006r o godz. 10:00 w naszym przedszkolu, spotkały się dzieci z jaworskich przedszkoli. Od lat organizujemy „Pożegnanie lata”.Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym a ciepłe promienie słońca sprzyjały wspólnej zabawie. W scenerii lata , Jaś Wędrowniczek, w którego rolę wcieliła się nauczycielka Pani Wanda Piechura, wędrował do różnych zakątków Polski, a nawet świata, gdzie dzieci przebywały podczas wakacji. Były tańce, pląsy i miłe wspomnienia oraz słodko – owocowy poczęstunek i pieczone kiełbaski.