Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa

06.06.2008 odbyła się już XII Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa. Udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola oraz dzieci 6 letnie z jaworskich przedszkoli. Organizatorem spartakiady jest nasze przedszkole. Swoją obecnością zaszczycili nas władze Powiatu Jaworskiego, Pan Michał Lenkiewicz Wice-Starosta, Pan Mariusz Barański Przewodniczący Rady. Pan Jacek Wieczorek Naczelnik Wydziału Oświaty, Pani Mirosława Pasiek Naczelnik Wydziału Edukacji z Urzędu Miasta i Pani Helena Najwer Zastępca Państwowego Powiatowego Imspektora Sanitarnego. Każde dziecko wzięło udział w konkurencji sportowej i otrzymało nagrodę. Spartakiadę prowadziła Pani Wanda Piechura.

19 czerwca br w Przedszkolu Publicznym Nr2 ” Akademia Krasnoludków” w Jaworze odbyła się już XI Mędzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa dla przedszkolaków jaworskich przedszkoli.Dzieci z PP-4 reprezentowały Polskę, PP-8 im „Kubusia Puchatka” Austrię,Przedszkole Niepubliczne „Prymusek” – Grecję, gospodarze Japonię i Szwecję.Słoneczko na niebie,radość we wszystkich dziecięcych serduszkach, fantastyczny doping i sportowa rywalizacja w duchu fair play zagościły w przedszkolnym ogrodzie. Gości, rodziców,panie, dzieci przywitała Pani dyrektor Krystyna Korybska i nauczycielka, prowadząca spartakiadę, Pani Barbara Leonowicz.Nie było zwycięzców ani przegranych – idea spartakiady zakłada wszechstronny rozwój fizyczny i psychiczny przedszkolaków oraz integrację dzieci lokalnego środowiska.Wszystko odbywało się jak na prawdziwej olimpiadzie- wniesiono flagi, odśpiewano hymn, nastąpił przemarsz dzieci w barwach reprezentowanych narodów i sportowa zabawa rozpoczęła się występem cheerleaderek. Otwarcia spartakiady dokonał Burmist Miasta Jawora Pan Artur Urbański oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Pani Izabela Migalska życząc dzieciom wesołej zabawy i osiągania jak najlepszych wyników sportowych.Pan Burmistrz powiedział, że dzięki organizacji takich przedsięwzięć być może w Jaworze wyrosną przyszli olimpijczycy. Bieg sprint,pchnięcie kulą, skok w dal, bieg przez płotki , kołowanie koła hula hop, tory przeszkód, to tylko niektóre z 30 oferowanych konkurencji, za które dzieci były nagradzane nagrodami rzeczowymi i gromkimi brawami.Nagrody zakupiliśmy z środków finansowych ujętych w planie budżetowym przedszkola z przeznaczeniem na imprezy przedszkolne.Dopisała nie tylko wspaniała pogoda, ale i niewyczerpana kondycja maluchów oraz dobry humor do zabaw i rywalizacji.Po każdej konkurencji nagrody wręczali Pan Artur Urbański, Pani Izabela Migalska, Pani Krystyna Korybska – dyrektor przedszkola i Eugeniusz Bobowski – dyrektor OSiR.Gratulujemy i życzymy dzieciom dalszych sukcesów sportowych.