niedziela, 1 sierpnia

Dbajmy o swoje zdrowie 2010

W 2010r .Turniej Wiedzy „Dbajmy o swoje zdrowie”  odbył się 30 kwietnia , jak co roku w ogrodzie przedszkolnym. Od 5 lat biorą w nim udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola i oddziały dzieci 5-6 latków z jaworskich przedszkoli: PP-4, PP-8, PN „Prymusek”. Pogoda i goście dopisali , więc impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze. Nasze przedszkolaki  szczególnie się cieszyły bo otrzymały od rodziców urządzenie zabawowe tzw.”most ruchomy” , na którym będą ćwiczyły równowagę, koncentrację,  będą doskonaliły swoją sprawność ruchową. Turniej odbył się w formie zabawy, dzieci popisywały się swoimi wiadomościami na temat profilaktyki zdrowotnej.Odpowiadały na pytania związane z higieną osobistą, gimnastyką dla zdrowia, z zdrowym odżywianiem, z troską o środowisko. Śpiewały wiele piosenek związanych z tym tematem.  Jedną z nich jest piosenka ” My zdrowe dzieciaki”, która  stała się piosenką przewodnią na wszystkich imprezach  o tematyce zdrowotnej.

dscf0724dscf0732

dscf0727

dscf0734

dscf0729

dscf0735

dscf0731dscf0736

dscf0737

dscf0738

dscf0741

dscf0743

dscf0744

dscf0749

dscf0756

dscf0764dscf0762

dscf0767

dscf0771

dscf0777

dscf0781

dscf0791

dscf0796

img_0054a

img_0075a

26.04.2007r w przedszkolnym ogrodzie odbył się Turniej  Wiedzy”Dbajmy o swoje zdrowie” według scenariusza Pani Ewy Suleckiej i Pani Emili Szylar. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr4 i Przedszkola Niepublicznego „Prymusek”.
Wszystko rozpoczęło się krótką inscenizacją przedstawioną przez nauczycielki naszej Akademii. Wiedźmusie Brudnisie musiały dostosować się do wskazówek dzieci, które skandowały : do fryzjera, pod prysznic!!! Dzieci wiedzą co należy robić, żeby być zdrowym: dbać o higienę osobistą, jeść warzywa i owoce, gimnastykować się, przebywać na powietrzu, bezpiecznie bawić się, odpoczywać, troszczyć się o środowisko naturalne. Śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej. Przy akompaniamencie Pana Bogdana Rysia śpiewały „W naszym mieście każdy powie, gdzie jest czystość tam jest zdrowie” Obejrzały też przedstawienie teatralne „Jest taki kwiat” grupy teatralnej „Incognito” z Gimnazjum Nr2 w Jaworze. Pani Monika Gaweł i Pani Kamila Pokrzywa są opiekunkami tej grupy. Za pośrednictwem Pani Małgorzaty Skołd, szkolnego lidera wspierania uzdolnień, mogliśmy obejrzyć przepiękne przedstawienie młodzieży.Dziękujemy!Serdecznie też dziękujemy młodzieży za piękną grę aktorską i życzymy sukcesów. Był to dzień pełen wrażeń i zabawy. Dzieci ze smakiem zajadły szaszłyki owocowe,jogurty i piły soki. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i zostały przyjęte do Klubu Zdrowego Przedszkolaka.

5 Comments

 • Stanisław

  Nie jestem pedagogiem ale wiem ,że dzieci poprzez zabawę można wiele nauczyć.Gratuluję pomysłu!.

 • Ewa

  Oglądam zdjęcia i wszystko wiem co się dzieje w przedszkolu. Jestem spokojna o swoje dziecko. Podziwiam nauczycieli,Panią dyrektor,że tak wspaniale wychowują nasze dzieci.Dziękuję!.

 • Jola

  To bardzo ważny temat.Zdrowie w życiu człowieka jest najważniejsze.Zdrowe dziecko jest radosne i szczęśliwe.

 • Iza

  wspaniale,ze dzieciaki maja takie przedszkolanki pomysłowe:)aż milo popatrzeć….Też bym chciala pracowac z dziecmi:)

 • Magdalena

  6!! ( 666 ) [ 777 – nowy, lepszy szatan :P ] Po tych zdjęciach od razu można poznać, że dzieci, nawet te najmłodsze, mogą być obdarowane szacunkiem i miłością… szukam rymowanki na temat zdrowia! Moje gg: 9501994 e-mail: magdalena961@wp.pl [ dawcą rymowanek serdecznie dziękuję!! ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content