Dbajmy o swoje zdrowie 2010

W 2010r .Turniej Wiedzy „Dbajmy o swoje zdrowie”  odbył się 30 kwietnia , jak co roku w ogrodzie przedszkolnym. Od 5 lat biorą w nim udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola i oddziały dzieci 5-6 latków z jaworskich przedszkoli: PP-4, PP-8, PN „Prymusek”. Pogoda i goście dopisali , więc impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze. Nasze przedszkolaki  szczególnie się cieszyły bo otrzymały od rodziców urządzenie zabawowe tzw.”most ruchomy” , na którym będą ćwiczyły równowagę, koncentrację,  będą doskonaliły swoją sprawność ruchową. Turniej odbył się w formie zabawy, dzieci popisywały się swoimi wiadomościami na temat profilaktyki zdrowotnej.Odpowiadały na pytania związane z higieną osobistą, gimnastyką dla zdrowia, z zdrowym odżywianiem, z troską o środowisko. Śpiewały wiele piosenek związanych z tym tematem.  Jedną z nich jest piosenka ” My zdrowe dzieciaki”, która  stała się piosenką przewodnią na wszystkich imprezach  o tematyce zdrowotnej.

dscf0724dscf0732

dscf0796

img_0054a

img_0075a

26.04.2007r w przedszkolnym ogrodzie odbył się Turniej  Wiedzy”Dbajmy o swoje zdrowie” według scenariusza Pani Ewy Suleckiej i Pani Emili Szylar. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr4 i Przedszkola Niepublicznego „Prymusek”.
Wszystko rozpoczęło się krótką inscenizacją przedstawioną przez nauczycielki naszej Akademii. Wiedźmusie Brudnisie musiały dostosować się do wskazówek dzieci, które skandowały : do fryzjera, pod prysznic!!! Dzieci wiedzą co należy robić, żeby być zdrowym: dbać o higienę osobistą, jeść warzywa i owoce, gimnastykować się, przebywać na powietrzu, bezpiecznie bawić się, odpoczywać, troszczyć się o środowisko naturalne. Śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej. Przy akompaniamencie Pana Bogdana Rysia śpiewały „W naszym mieście każdy powie, gdzie jest czystość tam jest zdrowie” Obejrzały też przedstawienie teatralne „Jest taki kwiat” grupy teatralnej „Incognito” z Gimnazjum Nr2 w Jaworze. Pani Monika Gaweł i Pani Kamila Pokrzywa są opiekunkami tej grupy. Za pośrednictwem Pani Małgorzaty Skołd, szkolnego lidera wspierania uzdolnień, mogliśmy obejrzyć przepiękne przedstawienie młodzieży.Dziękujemy!Serdecznie też dziękujemy młodzieży za piękną grę aktorską i życzymy sukcesów. Był to dzień pełen wrażeń i zabawy. Dzieci ze smakiem zajadły szaszłyki owocowe,jogurty i piły soki. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i zostały przyjęte do Klubu Zdrowego Przedszkolaka.