piątek, 24 września

Mikołajki

Mikołajki, Mikołajki święto dzieci…. tak śpiewała dzieciom M. Jeżowska. Tradycyjnie w ” Akademii Krasnoludków” w dniu 6 grudnia przedszkolakom rozdaje prezenty Mikołaj. W tym roku 4 grudnia było trochę inaczej, ze względu na COVID-19. Mikołaj pozdrowił dzieci, przechadzając się po ogrodzie, a prezenty zostawił w przedszkolu pod nieobecność dzieci. Ale i tak było wiele radości i dużo wspaniałej zabawy. Dziękujemy.

DLA ZWIERZĄTEK TOZ W JAWORZE

Zwierzątka dziękują za wspaniałe prezenty Mikołajkowe przedszkolakom i ich rodzicom.

Milian wraz z rodzicami pomaga jako wolontariusz w jaworskim przytulisku w każdą sobotę. Godne naśladowania.

Mikołajki

Mikołajki w przedszkolu odbyły się 05.12.2008r . Zanim przyszedł Mikołaj to Maruda ( Pani Wanda Piechura) zabawiała dzieci. Przedszkolaki rozwiązywały różne zagadki, tańczyły i śpiewały piosenki o Mikołaju. Mikołaj pojawił się w towarzystwie reniferów i krasnali w  czerwonych czapkach. Każda grupa dziecięca reprezentowała swoje umiejętności taneczne, ruchowe, sprawnościowe, wokalne. Mikołaj pokazał dzieciom jak można podbijać piłkę. Niektórzy chłopcy próbowali naśladować Mikołaja. Najważniejszym punktem spotkania było odebranie paczki z rąk Mikołaja „… Wszystkie dzieci grzeczne były , na paczkę zasłużyły…”

Mikołajki -06.12.2007r.W przeddzień przedszkolaki otrzymały list, a w nim zagadka do rozwiązania, gdzie będzie na nich czekał Mikołaj. Dzieci rozwiązały zagadkę i dowiedziały się, że spotkanie z Mikołajem odbędzie się w sali balowej w Restauracji Kameleon. I tak się stało. Ponieważ Restauracja Kameleon jest na ulicy Kuzienniczej, więc dzieci przyjechały na umówione miejsce Busem. Sala przepiękna i duża, miejsca było dosyć dla 150 dzieci i przybyłych rodziców. Ekoludka( Pani Wanda Piechura) zabawiała dzieci , gdy do sali wjechał, w towarzystwie pomocników krasnali , Mikołaj. Były tańce z Mikołajem przy muzyce Pana Bogdana i Henia. Dzieci otrzymały paczki i szczęśliwe wróciły na obiad do przedszkola.

06.12.2006r i nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie krasnale czekały na Mikołaja z niecierpliwością. Gdy Mikołaj pojawił się , dzieci witały go z radością, śpiewały piosenki, mówiły wiersze a nawet przygotowały mu prezent i słodki poczęstunek. Zabawa z Mikołajem wyzwoliła u dzieci i u dorosłych wiele pozytywnych emocji. Dobre samopoczucie , radosna atmosfera nie opuszczała nas tego dnia. ’ Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content