sobota, 17 kwietnia

Jadłospis przedszkolaka

Dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole informuje, iż od dnia 01 września 2020 r. następuje zmiana stawki żywieniowej całodziennej pobieranej od jednego dziecka – wynosić będzie 6,50 zł (art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. 2020 r. poz. 910) tj: I śniadanie: 1,50 zł, II śniadanie: 1,50 zł, Obiad: 3,50 zł

MARZEC 2021
15.03 – 19.03

I ŚNIADANIE – 8:30

II ŚNIADANIE – 11:00

OBIAD – 14:00

Poniedziałek

15.03.2021

Kanapki z masłem, kabanosy drobiowe, ogórek konserwowy ze szczypiorkiem, papryka świeża, kawa z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Koktajl z jogurt naturalnego, bananów i miodu, pomarańcze.
Barszcz biały z jajkiem i kiełbasą zabielany, ziemniaki. Racuchy na maślance z polewą truskawkową, kompot owocowy.

Wtorek

16.03.2021 

Kanapki z masłem, pasztet wieprzowy, rzodkiewka, papryka konserwowa, płatki ryżowe na mleku, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Herbata, bułka wrocławska z masłem, pasta z makreli wędzonej z koncentratem pomidorowym, ogórek kiszony, marchewka do chrupania, śliwki suszone.
Zupa fasolowa – krem z groszkiem ptysiowym. Gulasz drobiowy w sosie koperkowym, kasza gryczana, surówka z buraczków czerwonych i cebulki, kompot owocowy.

Środa

17.03.2021 

Kanapki z masłem, kiełbasa krucha, sałata lodowa ze szczypiorkiem, pomidory, kakao z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, ½ grahamki z masłem, jajko gotowane w sosie tzaziki, gruszki.
Zupa ogórkowa zabielana, ziemniaki. Gołąbki z mięsem wieprzowym w sosie pomidorowym, kompot owocowy.

Czwartek

18.03.2021

 

Kanapki z masłem, twarożek biały, ogórek zielony, papryka konserwowa, płatki jaglane na mleku, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Mleko, rogal maślany z masłem i miodem, marchewka do chrupania, jabłka.
Zupa z zielonego groszku, ziemniaki. Ryba panierowana (miruna), ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i cebulką, kompot owocowy.

Piątek

19.03.2021

 

Kanapki z masłem, mielonka tyrolska, ogórek kiszony, rzodkiewka, papryka konserwowa, kawa z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, bułka maślana, kisiel wiśniowy z kleksem jogurtowym, mandarynki.
Zupa kapuśniak, ziemniaki. Makaron świderki z białym serem, masełkiem i cukrem, surówka z selera, marchewki i rodzynek, kompot owocowy.

MARZEC 2021
22.03 – 26.03

I ŚNIADANIE – 8:30

II ŚNIADANIE – 11:00

OBIAD – 14:00

Poniedziałek

22.03.2021

 

Kanapki z masłem, pasta mięsna, ogórek zielony, rzodkiewka ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Budyń na mleku, banany.
Krupnik jęczmienno-jaglany, ziemniaki. Jajko sadzone, ziemniaki, mizeria z ogórka zielonego ze śmietaną, kompot owocowy.

Wtorek

23.03.2021

 

Kanapki z masłem, pasztet drobiowy , ogórek zielony, papryka świeża, płatki kukurydziane na mleku, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, bułka pszenna z masłem, filety z makreli w sosie pomidorowym, ogórek kiszony, jabłka.
Zupa pomidorowa zabielana z ryżem. Pulpety drobiowe w sosie pieczarkowym, ziemniaki, surówka z kapusty białej z kukurydzą i koperkiem, kompot owocowy.

Środa

24.03.2021

 

Kanapki z masłem, kiełbasa żywiecka, rzodkiewka ze szczypiorkiem , papryka konserwowa, kakao z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, paluch maślany, serek biały z brzoskwiniami na słodko, gruszki.
Zupa kalafiorowa zabielana, ziemniaki. Makaron świderki z mięsem mielonym wieprzowym, ogórek kiszony w słupku, kompot owocowy.

Czwartek

25.03.2021

 

Kanapki z masłem, ser żółty, sałata zielona, pomidory, płatki owsiane na mleku, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, kanapki z masłem, parówki wieprzowo-drobiowe z ketchupem, papryka świeża, warzywa do chrupania (marchewka i kalarepa).
Zupa z soczewicy czerwonej z koncentratem pomidorowym, ziemniaki. Kotlety mielone rybne (miruna), ziemniaki, surówka z ogórka kiszonego z cebulką i olejem, kompot owocowy.

Piątek

26.03.2021

 

Kanapki z masłem, szynka drobiowa, ogórek zielony, rzodkiewka, kawa z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Kasza kukurydziana z rodzynkami, banany.
Zupa pieczarkowa zabielana, ziemniaki. Kluski leniwe z serem, surówka z marchewki i jabłka, kompot owocowy.

Alergeny

GLUTEN, MLEKO I JEGO POCHODNE

GLUTEN, MLEKO I JEGO POCHODNE, JAJA, RYBA

SELER, JAJA, MLEKO I JEGO POCHODNE, GLUTEN, RYBA

Intendent zastrzega, że z przyczyn różnych mogą wystąpić zmiany w jadłospisie. Produkty spożywcze mogą zawierać alergeny: gluten, gorczyca, jaja, orzechy, soja, mleko, seler, dwutlenek siarki. Woda mineralna niegazowana w nieograniczonym dostępie.  

Skip to content