Dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole informuje, iż od dnia 01 września 2020 r. następuje zmiana stawki żywieniowej całodziennej pobieranej od jednego dziecka – wynosić będzie 6,50 zł (art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. 2020 r. poz. 910) tj: I śniadanie: 1,50 zł, II śniadanie: 1,50 zł, Obiad: 3,50 zł   Zmiana stawki żywieniowej od 1 lutego 2022r tj: I śniadanie: 2,00 zł, II śniadanie : 1,50 zł, obiad: 4 ,00 zł. Stawka całodzienna: 7,50zł.

Wrzesień 2022
19.09 - 23.09

I ŚNIADANIE – 8:30

II ŚNIADANIE – 11:00

OBIAD – 14:00

Poniedziałek

19.09.2022

Pieczywo mieszane z masłem, szynka wieprzowa, ogórek konserwowy, rzodkiewka, papryka świeża, kawa z mlekiem, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Herbata, bułka wrocławska z masłem, pasta z jaj z serkiem śmietankowym, ogórek kiszony, śliwki.
Zupa grochowa z ziemniakami. Racuchy na maślance z polewą truskawkową, kompot owocowy.

Wtorek

20.09.2022 

Pieczywo mieszane z masłem, ser żółty, ogórek konserwowy ze szczypiorkiem, papryka czerwona, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Kasza manna na mleku z syropem malinowym, banany.
Zupa kapuśniak, ziemniaki. Gulasz drobiowy w sosie koperkowym, ziemniaki, surówka z buraczków czerwonych i cebulki, kompot owocowy.

Środa

21.09.2022 

Pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa żywiecka, ogórek kiszony ze szczypiorkiem, papryka czerwona, kakao z mlekiem, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Mleko, drożdżówka z masłem i dżemem jagodowym, arbuz.
Ryżanka na rosole z kurczaka. Pulpety wieprzowe w sosie pieczarkowym, ziemniaki, surówka z sałaty zielonej ze śmietaną, kompot owocowy.

Czwartek

22.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, pasta mięsna, sałata zielona, pomidory, płatki owsiane na mleku, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Kakao z mlekiem, 1/2 grahamki z masłem, serdelki wieprzowe z keczupem, ogórek konserwowy, morele suszone, marchewka do chrupania.
Zupa z soczewicy czerwonej z koncentratem pomidorowym, ziemniaki. Makaron świderki ze szpinakiem i białym serem, kompot owocowy.

Piątek

23.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, szynka drobiowa, rzodkiewka ze szczypiorkiem, papryka świeża, kawa z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, bułka maślana, jogurt pitny (jogurt naturalny, truskawki mrożone), jabłka.
Zupa kalafiorowa zabielana, ziemniaki. Ryba panierowana smażona (miruna), ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i cebulką, kompot owocowy.

Wrzesień 2022
26.09 – 30.09

I ŚNIADANIE – 8:30

II ŚNIADANIE – 11:00

OBIAD – 14:00

Poniedziałek

26.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, szynka konserwowa, ogórek zielony ze szczypiorkiem, papryka świeża, kawa karmelowa z mlekiem, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Budyń śmietankowy na mleku, banany.
Zupa pomidorowa zabielana z ryżem brązowym. Kotlety mielone z jaj z zieloną pietruszką, ziemniaki, mizeria z ogórka zielonego w sosie winegret, kompot owocowy.

Wtorek

27.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, serek biały, ogórek zielony ze szczypiorkiem, rzodkiewka, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, 1/2 grahamki z masłem, kisiel wiśniowy z kleksem jogurtowym, śliwki.
Zupa jarzynowa niezabielana, ziemniaki. Gołąbki z mięsem wieprzowym w sosie pomidorowym, kompot owocowy.

Środa

28.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, jajko gotowane, ogórek zielony, sałata, papryka czerwona, kakao z mlekiem, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Herbata, bułka wrocławska z masłem, sałatka z tuńczyka z majonezem, ćwiartka jabłka.
Zupa ogórkowa zabielana, ziemniaki. Gulasz wieprzowy z warzywami, kasza gryczana, kalafior gotowany z bułka tartą i masłem, kompot owocowy.

Czwartek

29.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa krakowska, ogórek zielony, rzodkiewka ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, herbata owocowa dosładzana cukrem.
Herbata, bułka maślana, serek biały na słodko z brzoskwiniami, marchewka do chrupania.
Krupnik jęczmienno-jaglany, ziemniaki. Schab w sosie własnym, ziemniaki, surówka z sałaty zielonej ze śmietaną, kompot owocowy.

Piątek

30.09.2022

 

Pieczywo mieszane z masłem, pasztet drobiowy, papryka czerwona, ogórek zielony, płatki ryżowe na mleku, herbata z cytryną dosładzana cukrem.
Mleko, bułka wrocławska z masłem i miodem, jabłko.
Barszcz biały z kiełbasą niezabielany, ziemniaki. Kotlety mielone rybne (miruna), ziemniaki, surówka z ogórka kiszonego z marchewką, cebulką i miodem, kompot owocowy.

Alergeny

GLUTEN, MLEKO I JEGO POCHODNE

GLUTEN, MLEKO I JEGO POCHODNE, JAJA, RYBA

SELER, JAJA, MLEKO I JEGO POCHODNE, GLUTEN, RYBA

Intendent zastrzega, że z przyczyn różnych mogą wystąpić zmiany w jadłospisie. Produkty spożywcze mogą zawierać alergeny: gluten, gorczyca, jaja, orzechy, soja, mleko, seler, dwutlenek siarki. Woda mineralna niegazowana w nieograniczonym dostępie.  

Skip to content