Akademia Krasnoludków

Przedszkole Publiczne Nr 2 w Jaworze

Bal „W krainie wesołków”

26.01.2007r w naszym przedszkolu odbył się bal. Pippi na bal zaprosiła smutną królewnę, bo uważała że w naszej „akademii „zmieni się jej nastrój, gdy zobaczy tyle wesołych i uśmiechniętych przebierańców. Krasnale, Pippi, Pinokio cały czas rozweselali królewnę. Pippi stroiła śmieszne miny i sztuczki, Pinokio zaproponował taniec z balonami i przestał kłamać, krasnale śpiewały jej piosenkę i tańczyły a dzieci podały jej ręce i się z nią zaprzyjaźniły. Bo nasze dzieci są bardzo uczuciowe i koleżeńskie. A potem to już wszyscy podali sobie ręce, bo wesołych było coraz więcej. Do tańca przygrywał zespół Pana Bogdana Rysia, a Pani Natalia śpiewała i prowadziła zabawy z dziećmi. Przyjechała do naszego przedszkola na specjalne zaproszenie królewny. Bal przebiegał według scenariusza nauczycielki Małgorzaty Bernatowicz, która wcieliła się w rolę smutnej królewny. Pani Wanda Piechura odegrała Pippi , a Pinokia Pani Ewa Mackiewicz. Pozostali pracownicy przedszkola to krasnale. Bal bardzo podobał się dzieciom, był czas na tańce, zabawy i poczęstunek. Na zakończenie balu dzieci wraz z dużyni krasnalami zaśpiewały własną piosenkę na melodię ” My jesteśmy krasnoludki”

Dziś w przedszkolu bal, nad bale
Bo się bawią tak krasnale
Nie miej stesu ani żalu
Rozweselisz się na balu
Badźmy zdrowi i weseli
I nie tylko od niedzieli
Następnie dobra wróżka rozdała dzieciom czerwone jabłuszka

Styczeń 2018
« gru
1234567
891011121314
22232425262728
293031

• MAŁGOSIA: Jeszcze raz dziękuję paniom za wspaniałe przygotowanie naszych kochanych wnucząt do występu .
  • Kasia: Polecam książeczkę bardzo ładna bajka wpadająca szybko w ucho
  • maciek: to jest fajne poprosze autora o 2 część